Březen 2008

Slavnostní otevření trampové sezony!

31. března 2008 v 21:55
Tento vikend jsme se s Mikem vydali na náš první větší výlet. Jako přípravu jsme si o viknedu před Velikonocema dali pěší procházku od plzeňského Koterova do Štěnovic, po čem jsem z nezvyku padla "za vlast" :).
Tentokrat jsme zamířili za Mikovo tátou do jejích trampské osady v Zelením údoli což je kousek od vesničky Pláně, u Plas. Vystoupili vystoupili jsme v Plasích z vlačku a nožičky na bravůrně ponesli směrem k osadě. Po 3 km mě ale začali neuvěřitelně zlobit a nálada mi pomálu vyprchavala...potvůrka :). Na 3 km jsme narazili na Lomanský Dvůr a naučnou stezku Ludvíka Očenáška, kde jsme se toho spoustu dozvěděli o těžbě borovicové smoly. U Lomanského Dvoru jsou také velice zajimavé 500 a 700 leté duby! Po dalších asi 5 km a setkáním s Mikovo tátou a jeho manželkou jsme konečně dorazili k cíli a hospodě s pořádným gulášem :D. A první co mě v hospodě oslovilo byl obrazek Švějka a nápis "To chce klid", čekali asi na mě, nerváka :). Původně měla být v hospodě zpívaná což mělo být cílem našho putování. Ale museli jsme bohužel odjet dříve než se kapela do toho pořádně pustila... Ale stalo to za to :D!!!
Fotečky: Na cestě od Plas do Plání, Muzeum borovicové smoly a Očenášek, Stezka Očenáška, Lomanský pamatný dub, "To chce klid", Mik a táta, první jarní kytičky.

Ach jo.....

26. března 2008 v 14:54
Poslední dny, nebo spis spoustu posledních dnů, byli uplně hrozné.... Začalo vše tím, že jsem bez "vědomí a svolení" tatího začala s upravou balkonové příčky u nás v bytě. To znamená, že jsme si s Mikem dovolili přivézt porobetonové tvárnice a poskládát na balkoně. Potom jsem si s Mikem dovolila sama si zrekonstruovat svůj pokoj. A to vše bez něj. Konflikt se vyustil kdy jsme chtěli udělat poslední puntík v opravach a sestavit nabytek u čeho můj tata už vařil jako konvice na čaj... A jak jsem se těšila na pokoj... Že si ho udělám vlastníma rukama a budu si ho užívat.... Bára má asi pravdu když říkala, že "Můj čas je pouho pouhé prozatím"... Čas než dokončím školu a budu moct začít svůj vlastní život aby mi nestal nikdo za zády a nekontroloval každý můj krok... Už jsem z toho tak unavená....

Veselé Velikonoce

22. března 2008 v 10:58
Krásné svátky jak z pohádky,
sluníčko ať nám jen svítí,
na louce ať kvete kvítí,
na stolečku vajíčka,
co nám snesla slepička,
taky hodně zdravíčka,
to vám přeje Janička.

Práce, práce a ještě jednou práce!

21. března 2008 v 14:04
Poslední týden byl ve znamení práce. Konečně jsem se po roce a půl, od doby co jsme koupil byt na Lochotině, rozhoupala k renovaci mého pokoje :). Stalo to velka úsili mamky s taťkou a hlavně Mišaka, bez něj by se to neudělalo nikdy. Nejdříve se museli sundat tapety po bývalých majitelich. Tady se hodně snažila maminka, za co ji velke diky patří :). Pod tapetama se objevili ještě starší a ty za žádnou cenu nechtěli dolu ale my jsme zvítězili. Po tady tom se museli vyndat hmožděnky ze všech zdi u čeho se pořádně zapotil taťka, bylo jich tam kolem 100... zni neuvěřitelně, sama díra ve zdi. Potom jsme s Mikem zadělavali díry sádrou, natírali zdi penetračním nátěrem, štukovali celý pokoj, potom zase natírali zdi penetrakem. A poslední dva dny jsme bílili a malovali pokoj. Teď schne druha vrstva a čeka mě uklizení.... ufff. Už jsme docela unavení, několik dnů za sebou jsme pracovali s Mikem kolem 8-10 hodin a chodili spat kolem půlnoci... Ale už se moc těším až vše uklidim a hlavně, že sestavíme nový nábytek a budu mít hezký nový pokojíček a nebudu muset skákat přes všechny věcí na podlaze :D. Huraaaaaaa! Diky moc naším a Mikovi!!

Upřesnění k pozvánce

9. března 2008 v 16:44
nejlépe zvoňte na prostřední zvonek anebo mě na mobil :)

Pozvánka na narozeniny

5. března 2008 v 12:23
Drahé přátele,
tímto vás srdečně zvu na mojé 23. narozeniny. Oslava se bude konat v Plzni 19. dubna od 17:00 na zahradce v ul.Lobezská 5.
P.S. Zvonit na všechny zvonky, fungují špatně :) a nejlepe prozvonit abyste nemuseli dlouho čekat u dveři.
Těším se na vás!

AHOOOOOOJ

3. března 2008 v 13:04
Zdravím vás :)
po přečtení blogu naše Barunky jsem byla natolik nadchnutá, že jsem se rozhodla založit vlastní. Zabere mi to trochu času než ho nastavím ale doufám, že už brzy tady bude spoustu zajímavých věcí. A předem se omlouvám za chyby v češtině :D.
Marjanka