Náš víkend ve Varech

5. května 2008 v 11:49
O víkendu jsme se rozhodli, že vyrazíme s Mikem do Karlových Varu za jeho tatou. Počasí nám přálo a tak jsme mohli vyrazit na několik výletů.
V sobotu jsme byli na Motýli farmě v Žirovicích, což je malá vesnička poblíž Františkových Lázní. Byl to vlastně skleník s tropickým klimatem, kde volně poletovali krásné motýli. Potom jsme pěšky vzrazili na SOOS k bahenním sopkam. SOOS se nachází asi 5 km od Františkových Lázní. Je to přísně chráněná Národní přírodní rezervace a má velký význam z geologického hlediska, díky minerálním pramenům, mofetám, rozsáhlému rašeliništi a slatiništi. V určitém období, když svítí sluničko se tam dá uvidět všechny odstíny červene bravy. Na cestě k SOOSu jsme se stavili v jedne vesničce, kde vyráběli keramiku. Bylo tam hodně různých věci a spoustu nádobi do pece. Koupila jsem si tam na penizky od holek (co jsem od nich dostala k nározkam) jednu takovou zajímavou nádobu na pečení jablek (trovna teď ji zkouším).
Další den jsme s Mikovo taťkou a jeho manželkou vyrazili na himlštejn a hauenštejn, kde se z hradů otevírali úžasné výhledy....
FOTO: výhled z hradu Himlštejn, SOOS a Keramika na pečení jablek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 AiXCi AiXCi | Web | 5. května 2008 v 11:53 | Reagovat

můžeš prosííííím hlásnout na http://jessincin-blogisek.blog.cz/0804/sond-2-kolo#komentar-29209082 pro Bloom??? budu ti šííííííleně vděčná a až budeš chtít někdy hlásnout ,tak písni na blog a já hlásnu!!!!!

2 Barbánek osobně Barbánek osobně | 8. května 2008 v 20:58 | Reagovat

Jeee to jsou krasne vylety ach jo a ja drepim doma u uceni a tohle vse mi utikaaa..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama