Červenec 2008

Další výlet z řady "Okolí Plzně"

4. července 2008 v 11:47
Tentokrat jsme s Mikem vyrazili na výlet podel řeky Berounky, no jo jinak bysme se asi usmažili. Dojeli jsme nejdříve na konečnou na Doubravce a odtuď jsme nasedli na bus číslo 28 a dojeli až do Bukovce.
Odtud jsme to vzali kolem Bukovecké papírny a podel řeky. Věděli jsme, že v této části Plzně roste hodně pozoruhodných kytek a rostlin a tak jsme si s sebou vzali atlas kytek a zaměřili se na jejích hledání a určování.
Prošli jsme naučnou stezkou, která se jmenuje "Po stopách Františka Malocha" a ze skálek , kde dělal svoje výzkumy se otevírali nádherné výhledy.
Dále jsme dorazili do Druztové, kde jsme si trochu odpočinuli a napojili svého koníčka. V Druztové se nacházi hezký kostelík a malá zřícenina Věžka.
Potom jsme přešli Dolanský most nedaleko Chrástu, kde většina vodáků začiná svoje výlety. Vyfotili jsme starý mlýn a dokráčeli pěšky zpátky na konečnou v Doudlevci.
Dohromady to vyšlo tak na 10 km a nebylo to náročné.

Moje vycházka u Plzně

2. července 2008 v 10:17
Minulý týden jsem se rozhodla trochu prozkoumat okolí Plzně. Vyrazila jsem u nás na Lochotíně. Nasedla jsem do busu 33 a nechala se odvézt na konečnou do Města Touškova. Bylo krásné odpoledné a na návsi měli pouť. Sice nebyla moc velká ale bylo to pěkné. Podívala jsem se i do kostelíku, měli tam právě mši. smutný bylo, že tam sedělo jen 7 lidi.
Pak jsem vyrazila směrem do Kozolup, kde na mě čuměl z jednoho dvorku kozel, asi si řikal, že tam vůbec nepatřím :D. Měl fešáckou bílou bradku, přímo jako z pohádek.
Všude byla moc krásná příroda, pole s obilím a heřmánkem, louky no nádhera.
Dál mě cestička vedla od Kozolup k Vochovu, kde se nacházi ranč a je tam spoustu koni :). Da se tam jezdit, trénovat...ach jo. Jinak je Vochov docela pěkna a velka vesnice už jen kousek od Křimic. V Křimicích byl můj výlet pomálu u konce a bylo mi to docela líto.
Celkově to udělalo nějakých 5-6 km a můžu to pro vycházku jen doporučit :).