Srpen 2008

Další výlet s řady "okolí Plzně" - Chrást-Starý Plzenec

4. srpna 2008 v 20:50
V poslední červencový víkend jsme vyrazili na další náš výlet po okolí Plzně v návaznosti na jeden z předešlých výletů, a to od Chrástu směrem na jih k Starému Plzenci. Do Chrástu jsme dojeli vláčkem a odtud se vydali lesem do Kokotska (fakt se to tak jmenuje),Dýšiné a Klabavy. Cestou jsme v lese potkali pramen, který se jmenoval "U čůráčku", voda byla ledová a v tom pařáku přímo vhod :). V Klabavě na zahrádce u jedné chaloupky rostli moje nejoblíbenější kytky, bohužel pořád nevím jejích český název, ale na Ukrajině rostou hodně, hlavně ve vesnicích. Jmenují se maľvy a lemují chodničky, které vedou k domkům. Potom jsme došli k Ejpovickému jezeru a ponočili se do něj, ačkoli voda kvetla...takové vedro už bylo k nevzdržení. V Ejpovicích jsme napojili svého koníčka a síly nám vydrželi až do Starého Plzence. Z kopce u Rotundy se na nás otevírali krásné výhledy....ale zpáteční cesta vlakem ale byla nakonec nejlepší :D, vedro nás uplně utáhalo.

Další výlet s řady "okolí Plzně" - Třemošná - Nová Hospoda

4. srpna 2008 v 19:40
V jeden z dalších červencových výkendů jsme to s Mikem zase vzali od severu, od Třemošny, kde bydlel Mikovo dědeček. Prošli jsme se trochu i městem, ale většinou jsme to brali po naučných stezkách až jsme vyšli na kopeček ke krkavci a k Chotíkovu u Košutky, jak je Globus. Tam se otevřeli pole a louky a krásné výhledy. Navéc v jedné hospodě jeden blázen měl vystaveno památníčky všem komunistickým blbcům - Engeslovi, Leninovi, Stalinovi atd. Dále jsme se vydali na Malesické skály a Kyjovskou zříceninu, kde jsme si dali svačinku a 20. Na konec jsme se napřáhli a dotáhli to až na Novou Hospodu, která hraniči s Borama. Byl to, já řku, velký kus cesty, ale dal se v pohode zvládnout. Teda jako vždy :P.

Víkend s Markétkou v Mrákotině u Telče

2. srpna 2008 v 21:34
V půlce července jsem konečně vyrazila za svojí kámoškou Markétou k ní do Mrákotina na víkend. Jsme se domlouvali už déle než rok a konečně to vyšlo :). Počasí bylo skvělé a tak jsme se všichni (rodiče Markéty, teta, Markéta a já) vydali na Velký Pařezitý rybník, který je části stejnojmenné přírodní rezervace. Nejvíce mě překvapili čistý vzduch a nádherná průzračná voda. Byli jsme na návštěvě Telče a tamního známého zámku, kde se točilo spoustu pohádek (jako "Tři oříšky pro Popelku" nebo také "Bathory"). Zámek, stejně jako námesti byli moc krásne, navíc jsme tam mohli navštívit trh. Vyrazili jsme také do nedalekého kláštera Kostelní Výdří, kde sídlí karmelitání. K mému překvapení měli tam vyobrazení ikony ruského malíře Rubleva "Tajemství Největší Trojíce".
Třešničkou na dortě bylo vytáčení medu. Tatínek Markety má na zahrádce velké včelstvo a vzorně se o něj stará. Celý proces mi popisoval a vše ukazoval: jak se vytahují plástve z úlu, jak se sundáva vosk a samotné vytáčení medu. Jako dáň za poznání jsme si odnesla žihadlo :D. Hlavu jsem měla oteklou dva další týdny ale tomu řikám život.
Maminka Markéty mě naučila péct výbornou piškotovou buchtu. Také jsem od ní dostala spoustu bylinek...no prostě nádherný víkend!!!!

Další výlet s řady "okolí Plzně" - Chrást-Třemošná-Bolevecké rybníky

2. srpna 2008 v 20:42
V jeden červencový víkend jsme s Mikem vyrazili na další výlet kolem Plzně. Tento krat jsme se rozhodli projít severní část okolí Plzně a proto jsme začali z Chrástu, kde většina vodáků začina sjíždět Berounku. Přivítal nas nedaleko zastávky Hurvínek, spoustu informace na turistických tabulích a památník první světové války. Dále jsme šli většinou lesem nebo loukama a počasí nám přálo. Byli jsme u Drahotinského rybníka, u kterého je několik pěkných osad. Dále jsme narazili na trochu smutný prázdný dětský tábor. Nedaleko Třemošné jsme se dali po naučné stezce, která nás nakonec vyvedla k Boleveckým rybníkům a naše oblibené hospůdce "U Boleváku". Ta nás zachránila od hladu a žízně. V celku jsme ušli přes 16 km ale zas tak náročný to nebylo :).