Víkend s Markétkou v Mrákotině u Telče

2. srpna 2008 v 21:34
V půlce července jsem konečně vyrazila za svojí kámoškou Markétou k ní do Mrákotina na víkend. Jsme se domlouvali už déle než rok a konečně to vyšlo :). Počasí bylo skvělé a tak jsme se všichni (rodiče Markéty, teta, Markéta a já) vydali na Velký Pařezitý rybník, který je části stejnojmenné přírodní rezervace. Nejvíce mě překvapili čistý vzduch a nádherná průzračná voda. Byli jsme na návštěvě Telče a tamního známého zámku, kde se točilo spoustu pohádek (jako "Tři oříšky pro Popelku" nebo také "Bathory"). Zámek, stejně jako námesti byli moc krásne, navíc jsme tam mohli navštívit trh. Vyrazili jsme také do nedalekého kláštera Kostelní Výdří, kde sídlí karmelitání. K mému překvapení měli tam vyobrazení ikony ruského malíře Rubleva "Tajemství Největší Trojíce".
Třešničkou na dortě bylo vytáčení medu. Tatínek Markety má na zahrádce velké včelstvo a vzorně se o něj stará. Celý proces mi popisoval a vše ukazoval: jak se vytahují plástve z úlu, jak se sundáva vosk a samotné vytáčení medu. Jako dáň za poznání jsme si odnesla žihadlo :D. Hlavu jsem měla oteklou dva další týdny ale tomu řikám život.
Maminka Markéty mě naučila péct výbornou piškotovou buchtu. Také jsem od ní dostala spoustu bylinek...no prostě nádherný víkend!!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama