Povídání o zázvoru

28. března 2009 v 15:52
Před nějakou dobou mě napdalo, že bych mohla občas tu na stránce zveřejnit nějakou informaci o jedne z mých oblíbených bylin nebo koření. Nejvíce teď používám zázvor a můžu ho všem jen vřele doporučit :).


Následující článek je převzat z http://www.novyvek.cz/?sekce=maminka&pg=clanek&id=126

Zázvor obecný (Zingiber officinale) je starobylé koření, které pochází z jižní Asie a pěstuje se po staletí v Indii a Číně. V Čechách se používal už od 13. století, kdy se prodával nejen sušený, ale také naložený v cukru.
Zázvor je vytrvalá bylina, která se pěstuje pro dužnaté, hlízovité ztlustlé oddenky, které bývají až 10 cm dlouhé. Obsahuje éterické oleje, zázvorovou silici a štiplavě ostrou látku zvanou gingerol. Ze zázvoru se používají jeho oddenky (kořen).

Použití

Zázvorem se ochucuje pečivo, rýže, smažená a orientální jídla, maso i uzeniny, kompoty, saláty, sojové omáčky, kečupy, likéry a různé nápoje. Jedinečné je například zázvorové pivo, zázvorová limonáda nebo zázvorový čaj. Dá se použít čerstvý i sušený, jemně nastrouhaný nebo se z něj lisuje šťáva, také se nakládá a kanduje. Má příjemnou, sladce kořeněnou chuť s nádechem citrónu a květin. Mladý zázvor je ve vůni jemný a v chuti mírný, starší oddenky jsou vláknité, dřevnatí a ostřeji čpí.

Zázvor a jeho léčebné účinky

  • je antiseptický, protihorečnatý, protizánětlivý,
  • podporuje chuť k jídlu,
  • pomáhá proti žaludečním nevolnostem a zažívacím potížím,
  • zmírňuje pálení žáhy, nadýmání, plynatost,
  • zmírňuje příznaky cestovní nevolnosti,
  • používá se těhotenských nevolnostech,
  • je prevencí proti chřipkovým onemocněním,
  • je dobrý při nachlazení, chřipce a alergiích,
  • zmírňuje bolesti hlavy,
  • zmírňuje stavy napětí.
Zázvor je vyhlášeným afrodiziakem.
Čerstvý zázvor můžete žvýkat, abyste otupili bolest zubů. Pro svou hřejivost se však zázvor nedoporučuje těm, kteří nesnášejí teplo nebo mají gastritidu či žaludeční vředy.
Kandovaný zázvor
Spařte oddenky vřelou vodou a zázvor pak oloupeme. Nechejte v několika studených lázních vyluhovat hořké látky. Vložte zázvor do cukerného roztoku, zahřejte nad ohněm. Druhý den přidejte další cukr a opakujte. Hotové dosušte v troubě nebo i s roztokem naplńte do sklenic a uzavřete.
Zázvorový čaj
1 l vody, 1 lžička zázvoru, kousek skořice, 3 hřebíčky, 2 lžíce medu, šťáva z 1 citronu.
Vodu přiveďte k varu, přidejte koření a vařte 5 minut. Vyndejte celé koření, přelijte do konvice, vychlaďte na 60 stupňů, přidejte med a citrónovou šťávu. Podle chuti přislaďte. Výborný proti nachlazení. V případě potřeby můžete připravit silnější, s množstvím zázvoru se zvyšují léčivé účinky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama