Duben 2009

Druhé čtvrt století už je zase o rok blíž

20. dubna 2009 v 23:14
a nározkám dostala Janička od Mánka krásné tulipánky :)


Odpolední procházka s našimi

19. dubna 2009 v 21:57

Po dlouhé době jsme se s našimi konečně vypravili na menší odpolední procházku Bolevcem. Zároveň jsem si vyzkoušela jak utiká brachovo Šemík :).

Jaro v Plzni 2

19. dubna 2009 v 21:51
V Plzni je pořád krásná jarní nálada, na Roudne, v Lobezské, zkrátka ve celém městě.


Naše úžasná řemesla

15. dubna 2009 v 22:43
Objevila jsem dnes úžasnou knížku od vydavatelství portal: Řemesla ve hře, písni a tanci.


http://obchod.portal.cz/produkt/remesla-ve-hre-pisni-a-tanci/

Výměna manželek

15. dubna 2009 v 22:36
Před pár dní jsem se nahodou dívala na tento pořád a velice mě dojal, obzvlášť proto, že jedna rodina byla z Paraguaye ale původem z Čech, velice mi to přípomělo historii naši rodiny. Podívejte se sami!!

http://vymena.nova.cz/clanek/manzelky/ludmila-masek-62-let.html

Škvrňanská Sokolovna

15. dubna 2009 v 22:28
Tak už je to tady, mám sokolský průkaz!!! Mám sice jako vždy příimeni napsáno s chybou ale to nevadí :D.
Už od března chodím do Sokolovny ve Škvrňanech a cvičím se staršími chlapy nohejbal v úterý a ve čtvrtek a ve čtvrtek ještě od 8 večer se ženami máme cvičení na gymbalech. Je to velká pohoda a zábava. Všem to můžu jen doporučit.

Tady ukázka toho co to je nohejbal: http://www.youtube.com/watch?v=O3vZ2WZrpok&feature=related - je to odkaz z youtobe. Nejsme to my, ale hrajeme podobně, akurat ne tak zběsile.

Ráda bych věděla co by si o tom myslel můj děda nebo praděda....Jaro v Plzni

15. dubna 2009 v 22:20
Za pár posledních dnů se příroda probudila už po celém městě a zase nás překvapuje svými vůněmi a krásou.


Velikonoční pečeni s maminkou a večerní procházka

12. dubna 2009 v 10:34
Včera byl v skutku krásný den, dopoledne jsme s maminkou pekli všechno možný z kynutého těsta: vánočky, jidáše, buchty jak je dělala babička mňam mňam mňam... a večer jsme se šli projit od nás z Lochotina přes Mikovo zahradu na Roudnou až k náměsti. Stavili jsme se na půl hodinky v kostele na mši a vyrazili zase zpátky přes Roudnou a cílem byla mše v kostele u Všech Svatých. Začínala zapalením ohniště venku a zapalením velikonoční velké svíčky a pokračovalo se uvnitř krásnou mši a zpěvy. Bylo to velice krásné a byl cítit duch dávních dob, dob, kdy Plzeň ještě ani nebyla...


Krásné Velikonoce

11. dubna 2009 v 14:48

Velikonoční náměstí v Plzni

10. dubna 2009 v 15:00
Jaro už je tu a beží plným proudem, dokonce bych řekla, že máme léto, ale to je tak trochu ještě brzo :).
Na náměsti je dnes poslední den trhu, tak jsme to s Mikem dnes využili a vyrazili tam. Tento rok je trh hodne malinký, ale stánky jsou konečně jednotný a pěkný. Dá se tam také potkat trochu řemesel, vidět proutěné věci, zviřátka, dostat něco dobrého na zub a hodně sladkosti. Počasí vyšlo nádherné a tak si to všichni užívají :).Kraslicování v Ledcích a "Jarní vínek" v Sokolovně

5. dubna 2009 v 14:01
Tuto sobotu jsem měla velmi kulturní odpoledne :).
Ten den rano jsem ze sebe vymačkala jednu stránku diplomky a spokojena jsem se kolem druhé hodiny odpolední vypravila autobusem do Ledcu na kraslicování. Bylo to tam velmi krásné - probíhalo tam několik aktivit současně. Dorazilo hlavně spoustu dětí takže si každý mohl z nějaké vybrat. Dokonce tatínkové měli o zábavu postaráno - mohli pomáhat v přípravě místa pro pec na chleba a to tak, že likvidovali zbytky pařezu. No a dětska mohli zdobit vajíčka, zkusit si uplést pomlázku, upéct jidášky a hrát si s kuzlátky :D. Byl tam i stánek se všemi možnými výrobky a filcovanými ozdoby i moje výroby, tak to hodně potěšilo. Taky jsem si zkusila něco upéct a pomohla jsem několika návštěvníkům uplést pomlázku, ale poměrně brzo jsem jela zpátky do Plzně, abych se ještě stihla připravit na ples v naší Sokolovně. "Jarní vínek" se hodně povedl a pěkně jsme si s Mikem zatancovali. Jen škoda, že jsme museli už před 12 odjíždět. No jo, člověk holt nemůže mít šecko :D.