Naše Rujana a naše cesty toulavý...

2. srpna 2009 v 17:23
30.7 jsme se s Mikem vratili s Rujany. Musím říct - byl to nejdobrodružnější vandr a nejdobrodružnější cesta mýho života.
Vyrazili jsme v pátek ráno, 17.7. Tam jsme jeli celý den vlakem a vystoupili v Ostseebad Binz. Odtud začalo naše putování ostrovem. Každý jsme měli jeden baťoh, naložení jen nejnutnějšími věcmi (ale ten můj vážil stejně nejméně 10 kg): oblečením, věcmi na spaní pod širákem, jidlem a pitím. Naše cesta nas vedla přes Neu Mukran, Sassnitz, Nationalní park Jasmund se Stubbenkammer a Konigstuhl, Lohme, Glowe, Schaabe, Kap Arkonu, Breege, Hiddensee, Schaprode, Rappin, Ralswieck, kolem Bergenu a zpátky do Binzu. Pro mě to byla i nejdelší - kolem 150 km.
Nejzajimavější bylo luštit názvy městeček a vesniček, uvědomovat si jejich nesporný slovanský původ a hádat jejich původní znění.
Nemůžu říct, že cesta byla snadná (přivezla jsem si na každé noze po jednom mozolu) ale ten neustalý kontakt z přírodou, zvířaty, nebem stal za to! Spali jsme vždý pod širákem a neřešili zákazy nezákazy - v rezervacích a národních parcích, lesích a dokonce na Hiddensee, kde se nesmí zustávát přes noc. Díky Michalovo zkušenostem jsme přežili každou krušnou chvilku - rozmarné počasí i moje krokodýlí slzy...
Z hlediska peněz si myslím, že to vyšlo nejlevněji co to šlo. Na dva týdny jsme měli 100 euro, jen ta cesta vlakem nebyla levna - 4000 pro dva tam i zpět. Ale i tak, málokdo se může pochlubit takovým rozpočtem...
Shrnu - můžu jen doporučit!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama