Prosinec 2009

1. pracovní týden

12. prosince 2009 v 19:45
Tak se můžu pochlubit - mám za sebou svůj 1. pracovní týden :).
Dojíždím denně do Klatov, kde mě zaměstnala firma vyrabějící dřevěné dětské hračky a mám po jedné holčině převzít komunikaci s německými zákaznikami.
Práce je docelá zajimavá ale kolektiv ženských asi budu snášet těžko....tak jsem na sebe zvědavá. Nedokážu si totíž představit, že bych takhle musela pracovat dalších min 40 let, v prostředi kde jsou samé rozmazlené paničky, všechny na nervy a pořád na něco nadávající. Práce na jarmarku na Valašsku a na našem plzeňském náměsti mi byla tisíckrát milejší...
Máte to v práci také takové? Nechápu proč jsou lidé tak nazlobení...

Jmelí 2009

12. prosince 2009 v 19:04
Jako i dřivější roky byli kluci zase na jmeli, tento rok jsem se po pracovním tydnu nedokázala vzchopit a spala až do oběda a tak jela místo mě Mikovo maminka. Byli v Zábělé u Plzně, tak jsem tam vyrazila abych aspoň udělala pár foteček.


Valašské Klobuky a Veselý Kopec

12. prosince 2009 v 18:53
Díky Petře, své kamáradce z Ledců, kde jsem se naučila tkát, jsem se minulý víkend dostala do míst hodně vzdálených.
Jela jsem s ní a jejím manželem na trhy do městečka Valašské Klobouky (místní mu říkají Klobuky) kde nás okouzlia atmosféra, vyloženě řemeslné trhy a moc milí lidé! Pomáhala jsem také na stánku s výrobkami sdružení Ledovec

Ledovec je nezisková organizace, která nabízí lidem s duševním onemocněním a/nebo mentálním handicapem z plzeňského regionu podporu při udržování a zlepšování kvality jejich života v běžných podmínkách

V městečku pořádali trhy Mikulášské a nejkrásnější bylo to, že se do oslav zapojili jak mladi tak i staři, ukazovali všechna řemesla co umí, hráli, zpívali, tancovali. Už v předvečer Mikuláše a celá následující den běhali po městečku skupiny četrů ověšené velkými pastýřskými zvonečkamí, dělali velky kravál a naháněli strach dětem.
Na Valašsku jsem byla prvně a tak mě překvapilo velké množství roubenek všude kolem a v městečku ve kterých se pořádali veškeré akce kolem oslav a trhů. Pekli se oplatky a pány, ukazovali se řemesla a lide se tam mohli u pecí domácích ohřát :).


Další den jsme byli zas na Veselém Kopci, kde jsem se mohla podívat na trochu jiné lidové tradice a Vánoce v různých obdobích.
Nasákla jsem hodně energie a doufám, že mi vydrží na hodně dlouho :).
Trhy na plzeňském náměsti

12. prosince 2009 v 18:07
Minulý týden začali Vánoční trhy (přesnějí 30.11) a já jsem pár dní byla jejích součásti.
Stála jsem na stánku jednoho známého, který vyrábí tady v Plzní ručně tkané věci bavlněné a lněné. Sám to tká na několika stavech, pere, žehlí, uzlikuje - no prostě neskutečný šikula! Trochu jsem pomáhala i při výrobě a tkaní, a tak mi bylo neskutečně příjemý prodávat věci u kterých jsem viděla jak vznikali a jak doputovali k lidem.


Zpívana v Pláních

12. prosince 2009 v 17:31
I tento rok byla zpívana krásna. Ze zastávky v Mladoticích jsme se vydali pěšky do Plání, kde se sešli trampové z osady poblíž a spoustu dalších lidí, stejně smyšlejících. Těšili jsme se na Mikovo taťku s manželkou, dali jsme si spolu nějaké to pitíčko a kafíčko a potom už se jen hrálo hrálo :). Spinkali jsme zase pod naším úžasným smrčkem a na zpátečné cestě nám ještě Mikovo taťka ukázal kde je v lese jmelíčko, tak jsme si i nějaké dovezli :).


Oslavy na Václava

12. prosince 2009 v 12:41
Jako vzdy jsme slavili Václava s naším Vašíkem na jeho wechtru u Mladotic. Bylo krásné počasí a tak jsme se vydali na procházku do Potvorova a okolí, celý večer zpívali u ohně, povídali si...no nádhera :)