Valašské Klobuky a Veselý Kopec

12. prosince 2009 v 18:53
Díky Petře, své kamáradce z Ledců, kde jsem se naučila tkát, jsem se minulý víkend dostala do míst hodně vzdálených.
Jela jsem s ní a jejím manželem na trhy do městečka Valašské Klobouky (místní mu říkají Klobuky) kde nás okouzlia atmosféra, vyloženě řemeslné trhy a moc milí lidé! Pomáhala jsem také na stánku s výrobkami sdružení Ledovec

Ledovec je nezisková organizace, která nabízí lidem s duševním onemocněním a/nebo mentálním handicapem z plzeňského regionu podporu při udržování a zlepšování kvality jejich života v běžných podmínkách

V městečku pořádali trhy Mikulášské a nejkrásnější bylo to, že se do oslav zapojili jak mladi tak i staři, ukazovali všechna řemesla co umí, hráli, zpívali, tancovali. Už v předvečer Mikuláše a celá následující den běhali po městečku skupiny četrů ověšené velkými pastýřskými zvonečkamí, dělali velky kravál a naháněli strach dětem.
Na Valašsku jsem byla prvně a tak mě překvapilo velké množství roubenek všude kolem a v městečku ve kterých se pořádali veškeré akce kolem oslav a trhů. Pekli se oplatky a pány, ukazovali se řemesla a lide se tam mohli u pecí domácích ohřát :).


Další den jsme byli zas na Veselém Kopci, kde jsem se mohla podívat na trochu jiné lidové tradice a Vánoce v různých obdobích.
Nasákla jsem hodně energie a doufám, že mi vydrží na hodně dlouho :). 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama