Červen 2010

Sokol Skvrňany - Oddíl muži - 2010

24. června 2010 v 8:07
Tak máme už další fotku všech lidíek, co cvičíme v naší Sokolovně a hrajeme nohejbalek :). Školní rok je u konce a dnes cvičíme naposled. Bylo to moc fajn a člověk si potom rád vzpomene, co všechno zažil, co při hře zkazil nebo co se mu povedelo. Mě to vždy vykouzlí úsměv na tváři :).

Sokol Skvrňany 2010

Historický víkend 2010

18. června 2010 v 17:19
Státnice jsem oslavovala prací. Historický víkend se docela povedl a vystoupení folklorních skupin byli také moc zajimavé :).
sv. Jíří
sv Jíři interiér
stánek
kejklíři
hezká a praktická tunika
uzbecká folklórní skupina
uzbecká folklórní skupina 2
tančicí dětska
prasátko

Okamžiky před a po poslední státnici :)

18. června 2010 v 16:45
Tak je to, díky Bohu a pomocí ostaních dobrých lidí, za mnou :). Studentský život pomalu končí a začínánový životní období :Doblaka
příprava
moje trápení před unavenou komisi :)
dort od Mikovo maminky
vypořádání závazků vůči ZČU

HUUUUURRRRAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!

11. června 2010 v 17:46
Tak je to konečně tady :D. Dnes jsem s Boží obrovskou pomocí přemohla němčinu a tím pádem mám po tolika letech (po maturitě ve svých 17 letech: 2 roky v Kyjevě, 3 na FF ZČU, 3 FPE ZČU) doděláno školu :D!!!! Pořád tomu ještě nemůžu uvěřit... Teď už budu moci si užít poslední prázdniny a plná sil vrhnout se do nových povinností :). Všem kdo ještě bojuje přeju hodně sil a psychické pohody!!!

Držte mi sím sím palce...

1. června 2010 v 18:10
....kdo může....ve čtvrtek a příští pátek, to mám SZZ.....

Sokolský mlýn

1. června 2010 v 18:00
O víkendu jsme byli s Michalem na mlýně, který patří Sokolovně, kam chodíme cvičit. Nachází se 3km od Konstantinek a vyrazili jsme tam na kolech v pátek. Michal byl do 3h v práci a tak jsem vyrazila napřed, bojíc se, že tam za světla nedojedu. Jela jsem přes Malesice, Radčice, Město Touškov, Líšťany, Pernarec a pak se měl vzít směr Krukanice, Rozněvice, Dlouhé Hradiště, Poloučany, Konstantinky a nakonec Kokašise, kde jsme se s Michalem domluvili setkat a jet pak spolu na mlýn o kilometr dál. Já jsem ale v Pernarci odbočila jinám, domnivajíc se, že to půjde přes Křelovice a Pakoslav vzít do Dlouhého Hradiště. Akurat, že jsem pak zjistila, že v Pakoslavi končí jakákoliv silnice nebo i cesta....Tak jsem to vzala lesem, v ruce jsem měla kompas pro udržení směru a pak byl přede mnou sraz a dole Blažimský potok (jak jsem pak zjistila). A protože jsem beran tak se mi nechtělo se otočit zpátky a já jsem se rozhodla, že ten sraz polezu s kolem dolu :). Moje "klisna" mi strášně nadávala a strkala mě do zad ale po nějaké hodině jsem nakonec slezla a ocitla se u mlýnu, akurat u jiného - u Hlaváčková m. Tam mi nasměrovali nejdříve na Šipín, což se mi zdálo docela velká zajížďka a tak jsem si nechala poradit směr na Konstantinky. Během ani ne hodinky jsem pak už byla v Kokašicích v hospůdce a smála se spolu s Michalem mým výkonům :D.
Večer jsme se ubytovali na mlýně v pokojíku s kamínkama a užívali si odpocínku na "nejlepším čtřtlapkovém kamarádovi" - posteli.
Další den jsme vyrazili prozkoumat okolí mlýna - Ovčí vrch a hrad Krasíkov (německy Švamberk). Mezi Ovčím vrchem a krasíkovem mají farmu, kde mají všelijaká zvířátka, od koz až po pštrosy. Tam jsme si dali chleba se sádlem a škvarkami a na žízeň pivo :). Pobíhalo tam malé kůzle a strášně nadávalo, že má také žízeň.
Nakoukli jsme do vesničky Domaslav, kde skoro každý z obyvatel měl jinou vtipnou poštovní schránku - německou, americkou. Snažila jsem se také číst na státnice z ruštiny ale moc mi to do hlavy nešlo, tak to teď pár dní před nimi snažím dohonit...
V neděli jsme si dali odpočínkové dopoledné, pak úklid a ve 3h jsme vyrazili na zpáteční cestu. Zrovna přestalo pršet a tak jsme se rozjeli. Doufali jsme, že to počasí vydrží ale u Šipína nás to dohnalo a zbytek cesty propršelo. Snažila jsem se šlapat co nejvíc, aby Michal neumrzl a tak jsme byli za 3,5h už do v Plzni. Michal mě sice musel do kopců za jizdy tlačit ale i tak je to můj osobní rekord a stálo to velké úsili.
Je to zážitek, který si člověk bude dlouho pamatovat a stmelí tě to s tím človíčkem, se kterým to prožíváš. Zjistíš, že svoje hranice jde posouvat dál. A jak se říká "jde to ale dře to" což je pro život přirozený jev, chce to jen nebát se a "když se šlapne do louže, musíš jít, jít dál" :).


1
2
moje klisnička
Balcarův/Baltusův mlýn
Krasíkov
poštovní schránky v Domaslavi 2
poštovní schránky v Domaslavi
kaplička na Ovčím vrchu
Michal a kůzlátko
Krasíkov - Kostel

my na mlýně